2. týden těhotenství

Stejně jako v prvním, tak ani v druhém týdnu zatím netušíte, že jste těhotná. Vše je jako jindy, jen ve vašem těle se děje pravidelný měsíční rytmus. Tentokrát však jeho závěr bude jiný! Na konci cyklu totiž nedostanete menstruaci a budete minimálně dva.

Jak se rodí život

S blížícím se čtrnáctým dnem dozrává vajíčko, které se z vaječníku dostane až do “vystlané” dělohy. Tehdy je nejsprávnější čas na nádherné splynutí muže a ženy v jedno. Vedle tom jak si dospělé bytosti užívají rozkoš a slast, v těle se odehrávají doslova chemické reakce. O to jsou intenzivnější, pokud prožíváte orgasmus. Největší možnost otěhotnět je prý tehdy, když mají orgasmus najednou muž i žena.

Uvnitř ženy se na dráze závodí miliony spermií, které směřují přes vejcovody k vytouženému cíli, ale jen jeden “malý vetřelec” může být první! Pronikne přes zeď vajíčka dovnitř a spojí se s ním. A právě v tomto okamžiku se geny, zděděné od obou rodičů, pevně ukotví v příštím potomkovi a nastává nejúžasnější jev přírody – rodí se nový život. Čerstvě oplodněné vajíčko se nazývá zygota. Za 12 – 20 hodin po oplodnění se začíná dělit na dvě a při tom kopíruje své DNA. Dělí se a cestuje současně směrem do dělohy spolu s vejcovodem. Zygota se neustále dělí až nevznikne Mora, která se dále dělí dalších 15 hodin ao 90 hodin později, a přibližně 64 buněk. Z nich budou pouze některé vyvíjet embryo, ostatní budou vytvářet plodové obaly a placentu, která obklopuje miminko v děloze.

Každá z vás si jistě kladete otázky: Jsem stoprocentně těhotná? Musím jít k lékaři hned? Musím se začít už teď šetřit? Potřebuji speciální vitamíny? Bude to chlapeček nebo holčička? Kdy mohu očekávat příchod malého? Kdy musím informovat zaměstnavatele? Nemůžu kouřit!
Geny

Miminko ačkoli zdědí 50% po vás a 50% od svého otce, vy jste však geny zdědili také po rodičích, takže přibližně čtvrtinu všech genů zdědilo i po starých rodičích z otcovy i matčiny strany. Geny sestávají z DNA, které nazýváme chromozomy. Miminko přijme 46 aberace ve chvíli početí, které sestává v 23 párech – každý chromozómy obsahuje kopii od otce a matky. A právě tato kombinace ovlivní vzhled vašeho děťátka – barvu vlasů, oči, tvář a velikost nosu jakož i charakteristické rysy. Někdy může miminko zdědit abnormální gen nebo geny buď od jednoho, nebo od obou rodičů, který většinou nezpůsobí žádný problém, ale příležitostně může zapříčinit onemocnění jako např. fibróza, anémie, hemofilie. Pokud se ve vaší rodině vyskytují dědičné onemocnění, bylo by vhodné se poradit s genetikem, aby vám objasnil riziko, poskytl informace a podporu.

Říká se, že žena cítí, kdy zplodí své dítě. Možná to bude i váš případ. Třeba jen citlivě vnímat a prožívat každou chvilku při plození vašich milovaných potomků.


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to save temporary file for atomic writing.' in /mnt/data/accounts/m/marcolpetr/data/www/tehotenskeobleceni.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:29 Stack trace: #0 /mnt/data/accounts/m/marcolpetr/data/www/tehotenskeobleceni.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(567): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/mnt/data/accou...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /mnt/data/accounts/m/marcolpetr/data/www/tehotenskeobleceni.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 29